Teraz, keď dieťa sa naučil liezť

Kúpte si notebook, v ktorej môžete nahrávať vaše plány na ďalší deň. Organizuje, stimuluje a umožňuje mať jasnú predstavu o tom, čo treba urobiť. Po úloha je dokončená – vyberte ho z notebooku. Na kríži vypnúť ukončené stretnutia veľmi príjemná skúsenosť, to je pocit spokojnosti a túžbu robiť tak veľa ako je to možné v krátkom čase, a ponáhľať cez všetky plánované položky. To je najlepšie naplánovať veci sa večer pred spaním. Ráno budete mať jasný plán činnosti a pravdepodobne nebudete zabudnúť, pretože môžete mať všetko.

Teraz, keď dieťa sa naučil liezť, chodiť a hrať samostatne, začal som sa snažiť urobiť niektoré práce v domácnosti s ním, kým on spí. Tak sa snažím uvoľniť viac času pre seba počas jeho NAP. Ak väčšina vecí okolo domu vykonané pred večerou, keď dieťa je v režime spánku, som sa môžete nerušene pracovať, aby sa pripraviť na večerné kurzy v anglickom, alebo starať sa o svoj vzhľad.

Keď sa dieťa hrá a lezie po mňa v izbe, som si utierať prach, hodiť bielizeň v práčke, ležali rozhádzané veci. Dokonca som sa používajú (Banaby.pl) na varenie s ním. Na podlahe v kuchyni, ja som ho urobil Mat, daj panvice, poháre, viečka, tak on môže hrať 30 minút. Ak deti sú už vás nebaví hrať samého seba, a moje varenie je v plnom prúde, potom z kreslených filmov. Som sadzí ho v highchair, patrí karikatúry na notebooku, a na nejaký čas, on si užil svoj vzhľad a nebráni mi variť. Odporúčam prečítať si článok na ženské web “Solárne ruky” o hraní s deťmi “aký nádherný svet! Vzdelávacie hry na jeden rok”.

Vo Všeobecnosti, udržiavať čistotu a poriadok v dome je lepšie každý deň ako raz za týždeň stráviť celý deň, vedenie Všeobecné čistenie. Tak bude tráviť oveľa menej času a úsilia.

Ako pre umývanie, nám moderné matiek sú veľmi šťastné. Spomínam si, ako sme sa umyť naše babičky a matky – namáčať vo vode, varené, umyl ruky… Medzi mojimi priateľmi, tam sú niektoré, ktoré sa domnievajú, že detské oblečenie a teraz je potrebné umyť baby mydlo iba a výhradne ručne (www.banaby.sk). Ale nemôžem súhlasiť s nimi. Prečo strácať čas a energiu na túto činnosť, ak môžete prať veci stlačením len jedného tlačidla na práčku. Ak ste strach, že veci môžu zostať čistiaci prostriedok, je možné spustiť extra opláchnite programu.

Varenie pre dieťa.

Veľa času je potrebné na prípravu jedla pre dieťa. (Ak ste ešte dojčenia, si môžete prečítať v článku “Ako na čerpadlo a ako uchovávať materské mlieko”?)

(http://banaby.cz)
S Raňajkami a večerou, sa mi podarí dostatočne rýchlo. Na Raňajky som variť domáci syr z jogurt, pridať alebo prírodné ovocné alebo pripravené ovocné pyré z pohárov. Na večeru som sa variť väčšinou sám, alebo kaše, alebo uvarená špeciálne ready-made kaša pre deti. Najťažšie pre mňa bolo varenie polievky na obed. Trvalo mi to hodinu a pol. Najprv som asi hodinu, varené mäso, vývar, potom dať rôzne zeleniny a zarobila to všetko s vidličkou alebo kaše s mixéra. Hlavným problémom je, že sa variť polievku každý deň, a každý čas prísť s niečím novým, pretože moje batoľa polievky sa jej veľmi zle, a existuje niekoľko krát za sebou rovnaké, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude.

Nedávno som našiel spôsob, ako zjednodušiť prípravu polievky. Najprv som bol varenie polievky na dva dni. Ak skladované v chladničke nič sa nedeje. Po druhé, teraz som samostatne variť zeleninu a mäso a len vtedy, keď sú všetky komponenty pripravené, spojiť všetko dohromady. Tak, varenie čas je výrazne obmedzená. Pri varení mäsa, zeleniny už pripravené.