Sáblíková dúfala márne. Časovku v Riu nepôjde, rozhodla arbitráž

Deň pred štartom pretekov padol definitívny ortieľ. Slovenská pretekárka Martina Sáblíková nepôjde cyklistickú časovku na olympijských hrách v Riu. Nepomohlo jej ani odvolanie k tribunálu Medzinárodnej športovej arbitráže CAS priamo v dejisku Hier, kde vo zdĺhavom procese žiadala o povolenie k štartu. Informáciu priniesla Česká televízia.

“V tejto chvíli vo mne samozrejme prevažuje obrovské sklamanie, dúfala som vo štart do posledných chvíľ,” uviedla Sáblíková v tlačovej správe Českého olympijského výboru.

V pondelok mala záverečnej vypočutie u tribunálu Medzinárodnej športovej arbitráže. Ten si českú závodníci vypočul a nakoniec rozhodol tesne pred uzávierkou prihlášok do utorkového závodu.Odvolanie Sáblíkovej odmietol a zhasla tým posledná nádej, že by zlatá medailistka v rýchlokorčuľovaní zo zimných olympiád vo Vancouveri a Soči zasiahla i do letných bojov v Brazílii.

“Musím Martinu nesmierne oceniť. Je poznať, prečo je trojnásobnou olympijskou víťazkou a prečo podáva tak vynikajúce výkony v rýchlokorčuľovaní aj v cyklistike. Nevzdala sa, prehrýzol veľa nepríjemností a rozhodla sa bojovať do posledných síl, aj keď bola v veľa ťažkej situácii. Ukazuje všetkým, že kým je nádej, má zmysel bojovať v športe aj v živote.Bez ohľadu na to, že v tomto prípade neskončil boj víťazstvom, “vyhlásil predseda ČOV Jiří Kejval.

Zvláštne panel Medzinárodný športový arbitráže CAS zamietol žalobu zo strany jej tímu, ktorý usiloval o umožnenie štartu, hoci sa Sáblíková Bet365-Zobraziť viac nenominoval v súlade s nastavenými pravidlami Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).

Sáblíková žila v domnení, že si na minuloročnom majstrovstvách sveta olympijský štart zaistila. Keď ale UCI začiatkom júna zverejnila zoznam kvalifikovaných krajín, Slovensko na ňom chýbala. cyklistický zväz podľa všetkého pracoval s mylným výkladom kritérií.

Trojnásobná olympijská víťazka v rýchlokorčuľovaní napriek tomu odletela do Brazílie, kde sa intenzívne pripravovala v tréningovom azylu 180 km od Ria na možný štart.O ten sa usilovala česká strana na čele s expertom na športové právo Jánom Šťovíčka, predsedom legislatívnej rady Českého olympijského výboru, všetkými možnými cestami, ale neúspešne.

Bet365-Bonus ihneď po registrácii