Konsekwencje nieprzyjęcia dziecka

Dopóki dziecko jest małe, zachowanie rodziców nie wydaje się niebezpieczne. Odrzucenie ma długookresowych skutki.

Problemy ze zdrowiem. Dzieci w takiej rodzinie, ciągle czegoś się boją, są napięte, co przekłada się na problemy układu nerwowego. Dziecko często choruje, staje się nerwowy i niespokojny.

Problemy rozwoju działalności poznawczej. Dzieciom łatwiej jest być niewidzialnym, niż wywołać negatywną reakcję u rodziców. Dlatego przestają być , co w konsekwencji wpłynie na sukces w nauce.

Problemy z emocjonalną sferą. Dzieci, które wyrosły w emocjonalnie zimnej rodzinie, zazwyczaj zimne sami, nie potrafią okazywać uczuć, wyrażać emocje.

Problemy z samooceną. Nieodebrane dzieci mogą mieć zarówno niską, jak i zawyżone poczucie własnej wartości. Takie dzieci mogą być arogancki lub bardzo wstydliwym, nie akceptują siebie. W przyszłości może to spowodować strach przed trudnościami, bierność i niepewność w sobie.

Prawdopodobieństwo dewiacyjne (antyludowy) zachowania. Dzieci mogą zacząć działać na przekór rodzicom, powodując u nich jeszcze bardziej negatywne. Takich dzieci nazywają “trudnymi”.

Skłonność do odejścia od sytuacji. To może przejawiać się w nadużywaniu alkoholu i innych narkotyków, a nawet myśli o samobójstwie.

Jeśli dziecko nie jest akceptowane przez rodziców, to nie przyjmuje się. A to znaczy, że jest skazany na i nieszczęście.

Co robić?

Spójrz na swoje dziecko. Może być, czasami o czymś żałujesz? Nie oczekujesz od dzieci zwycięstw lub dowiedzieć się o dziecko kogoś z rodziny? Ukarać dziecko milczeniem lub stale czytasz mu notacji? Dbasz o dziecko, ale staram się ograniczać twój osobisty kontakt z dzieckiem?

Jeśli takie sytuacje pojawiają się czasami, to w porządku. Ludzie mają tendencję do do siebie, nawet jeśli to rodzice i dzieci. Można się kłócić, godzić, radować się i smucić. Ale jeśli takie sytuacje w rodzinie powtarzają się regularnie, jeśli cię męczy kontakt z własnymi dziećmi, denerwuje cię w dziecko, po prostu nie interesuje z synem lub córką, wtedy trzeba myśleć o miłości do swoich dzieci. Analizując przyczyny odrzucenia, teraz spróbujemy znaleźć wyjście z zaistniałej sytuacji.

Więc rozumiecie, że nie akceptuje dziecko takim, jakim on jest, nie czujesz do niego miłość, o której czytaliśmy w książkach, ale przy tym bardzo chcesz podarować mu szczęśliwe dzieciństwo.

Co najważniejsze — nic się nie obwiniaj i zaakceptować swój stan. Wyrzuty siebie, można spędzić zbyt wiele sił psychicznych, które przyda ci się do tego, aby nauczyć się czuć dziecko i przywiązywać się do niego. Instynkt rodzicielski, naprawdę, może wystąpić od razu, rodzicielstwo — to umiejętności życia, który, podobnie jak inne umiejętności, rozwija się stopniowo.

Jeśli jesteś młodą mamą i nie masz problemów ze zdrowiem, to mimo wszystko staraj się karmić dziecko piersią. Jest to przydatne nie tylko z medycznego punktu widzenia, ale i dlatego, że właśnie podczas karmienia między i dzieckiem umacnia się więź emocjonalna, która pozostanie na całe życie.

Staraj się odpoczywać. Zastanów się przynajmniej kilka godzin dziennie proste radości: spotkaj się z przyjaciółmi lub pójść na manicure — trzeba znaleźć czas na to, aby nie popaść w depresję, bo moralne i fizyczne zmęczenie tylko pogorszyć odrzucenie dziecka.

Unikaj stresu. Jeśli to konieczne, poproś lekarza, aby przepisać łagodny środek uspokajający. Gdy nerwy zszarpane, wszystko wokół irytujące ze zdwojoną siłą, w tym dziecko. atmosfera, nerwy nie będą przyczynić się do zbliżenia z dzieckiem.

Polecamy sklep: Sklep Banaby.pl, który ma w swojej ofercie produkty takie jak kocyki dla dzieci, zasłony dziecięce oraz łóżko dla dziecka – kliknij. Polecamy sklep Banaby.pl