Hyperaktivita – prevaha proces budenie cez inhibíciu

Škola prísť rôznych detí: odborné a nie veľmi, pomaly, rýchlo a príliš rýchlo. Posledná kategória je obzvlášť znepokojujúce pre rodičov a učiteľov. Tieto sa nazývajú hyperaktívne.

V objektívnosť treba poznamenať, že pod toto označenie sa často nedarí normálne deti, pretože pravidlom je, že dieťa musí skákať, behať, robiť hluk, krik, a dopriať, “držať nos” do iných ľudí, podnikanie, dopyt niečo, nie počúvať, poslúchať a robiť kompromisy s dospelými. Avšak, väčšina dospelých má deti byť vážny a sústredený, nie je zlá, robil domáce úlohy a vždy poslúchol. Akákoľvek odchýlka od myslenia dospelých sa vníma ako odchýlka od normy.
Čo je detská hyperaktivita?

Hyperaktivita je charakterizovaná prefix “nad”. Tieto deti majú silnejšiu potrebu pohybu, sú veľmi aktívne, nahlas hovoriť, reagovať na sebemenší podnety.

Hyperaktivita – prevaha proces budenie cez inhibíciu. Normálne, tieto protichodné procesy trvať približne rovnaký čas (s malými odchýlkami v jednom smere alebo iný). Nepokoj v hyperaktívne deti prebieha veľmi rýchlo, takmer okamžite, ale proces brzdenia trvá dlho.

Ako príklad uvažujme o situácii. V bežnej triede sa konala skúška. Deti sú nadšení, riešenie úloh, keď zrazu okolo okien lieta veľký červený balón. Ako sa správajú ako deti?

Prevažná väčšina detí (2/3) bude reagovať na nezvyčajné situácie, s prelome hlavy, interjections, komentáre. Keď loptu zmizne, budú pokračovať vo svojej činnosti.

Tam sú deti, ktoré ani nebude dávať pozor na nehody alebo bude platiť, ale neochotne, a nie okamžite. Zdá sa však, že sa rýchlo vrátiť na povolanie, od ktorého dostal rozptyľovať.

Ale je tu jeden, ktorý na prvý výskyt “pošmykne”, z miesta, bude bežať k oknu a sledovať predmet, kým on bol z dohľadu. Ak sa chcete vrátiť na úlohy, ako dieťa bude ťažké.

V prvom prípade excitácia je približne rovnaká, procesy inhibícia. V druhom prípade, je tam prevaha proces brzdenia, keď sú deti veľmi nadšený a zameriava sa na aktivity. V treťom prípade je klasický príklad hyperaktívne dieťa.
Príznaky hyperaktivity dieťaťa

Identifikovať hyperaktívne dieťa medzi rovesníkmi je jednoduché. Často však označenie “hyperaktivita” ospravedlniť dospelých obvyklé detí nedostatok mravy. Je potrebné jasne definovať, hyperaktivita v určitých typických ukazovateľov výkonnosti:

Jednoduché distractibility z akejkoľvek činnosti, a to aj najzaujímavejšie. Deti sú prešiel z triedy do triedy.
Autor: populárne internetový obchod