Diéta pre chorá pečeň – dodržiavanie pravidiel

Okrem úvodu a vylúčenie zo stravy určité potraviny, krmivo pre ochorenie pečene vyžaduje povinné vykonávanie počet podmienok súvisiacich s potravinami:

V prvom rade, pri varení by nemali byť absolútne žiadne vyprážanie, všetky výrobky sú odporúčané, aby byť varené alebo vystavené parné liečby, ako sú povolené varu alebo piecť, v druhom prípade budete musieť vziať so potravín kôry.
Je veľmi dôležité, aby výživa pri chorobách pečene boli pravidelné. Je potrebné snažiť dôsledne v čase a nikdy lačnieť, ale nie prejedanie sa. Toto môže byť dosiahnuté v súlade so zásadami frakčnou sila je konzumovať potraviny v malé porcie, ale častejšie tri krát denne. V ideálnom prípade je potrebné päť krát. Takáto strava zlepší tráviaceho traktu a stimuluje metabolizmus.
Strava musí byť vyvážená, každý deň by mali zjesť asi 100 gramov bielkovín a 150 gramov sacharidov, zatiaľ čo príjem tukov by mala byť znížená na 80 gramov. Každý deň ponuka by mala obsahovať mliečne výrobky, mäso, zelenina a obilniny, pár krát za týždeň mäsové pokrmy by mali byť nahradené s rybami. Energetická hodnota použiť na celý deň potravín by mali v rozsahu od 2500 do 3000 kalórií. Strava pre mastné pečeň musí tiež spĺňať vyššie uvedené požiadavky. Keď sa tento problém je tiež nie hladom a vážne obmedzenie kalorického príjmu. Pre obezitu, redukcia hmotnosti sa odporúča dosiahnuť znížením množstva sacharidov, hlavne rýchlo.
Utrite všetky výrobky nemajú, to by malo byť vykonané len s šľachovité mäso a potraviny bohaté na surovej vlákniny.
Jedzte potraviny, len príjemnú teplotu – nie veľmi horúce a nie príliš studená.
Denne vypiť najmenej tri litre tekutín. V podstate je potrebné čistú vodu, čaje, želé, a bylinné čaje, ktoré nie sú brané do úvahy.
Minimalizovať spotrebu korenie a soľ.
Trvanie tejto diéte s ochorením pečene musí byť najmenej päť týždňov.

Diéta pre cirhóza pečene je prakticky rovnaký ako v iných ochorení tohto orgánu. Výkon sa môže mierne odlišovať v závislosti od typu ochorenia:

Cirhóza s decompensated prírody, v ktorej telo nemôže tráviť bielkoviny. V tomto prípade príjem bielkovín, najmä živočíšneho pôvodu, ktoré sú výrazne obmedzené. Za deň je povolené konzumovať nie viac ako štyridsať gramov. Základ stravy v tejto choroby by mali byť kaša vyrobená s vodou, malé množstvo ovocia a zeleniny.
Portál cirhóza. Potraviny pre cirhóza pečene, tohto typu, naopak, vyžaduje zvýšenie bielkovín.

Referencie: léky na hubnutí a bočné werjsa slovenský – najucinnejsie tabletky na chudnutie