Chyba třetí. Porušení režimu dne

Určitě navštivte dítětem školky vyžaduje dodržování určitého běžného dne. Dříve kluk mohl jít do postele v různých časech, někdy hrát až do noci, nebo spolu s rodiči až do pozdních hodin pryč. Teď to bude nemožné, a proto je velmi důležité předem “přeložit” dítě na ten režim dne, který mu bude, když dítě půjde do zahrady. Bohužel, většina rodičů o tom myslet, a pak se u dítěte objeví problémy s usínáním: to dlouho nemůže usnout večer a těžko probudit se ráno, se stává podrážděný, ufňukaný, nemravné.

Navíc, dítě může falešná souvislost mezi jeho špatné pohody a školky, a, samozřejmě, bude nakonfigurován k instituci negativně.

A naopak, pokud každé ráno dítě vstane energická, veselá, konfigurovaný na pozitivní, je to pozitivní dopad na jeho vztahu k dětského zahradě. Proto je velmi důležité předem nastavit správný režim dne a dát dítěti čas na to, aby se pohybovat.
Chyba čtvrtá. “Poplatky ve spěchu”

Poplatky ve spěchu – to je další častou chybou, která se překrývá s předchozím. Když se rodičům nechce přerušit spánek dítěte, jsou jeho téměř těsně před tím odchodem z domu. Za krátkou dobu opravdu není dítě se musí umýt, krmiva, šaty, neustále při tom pošťuchování fráze “Pojď rychle jíst!”, “Kolik obtěžovat?”, “Přestaňte se dívat z okna!”. Je vytvořen nervózní zároveň převládající nejistota prostředí, v němž rodiče začnou křičet na dítě, nadávat navzájem. Podíváme se na to, dítě také začíná myslet, že jsou na omylu, školka.

Myslíte, že je probuzení dítěte tak, aby se pak nemusela scházet . Probuďte se dítě předem, dejte mu trochu času na to, aby probudit, válet kolem v posteli ještě pár minut – je to klidná probuzení bude skvělým začátkem nového dne. Jít ven z domu, taky stojí za to s rezervou času (zejména, pokud potřebujete jezdit veřejnou dopravou).

Pokud budete chodit v předstihu, pak se silnice na zahrádce stane příjemnou malou procházku: lze považovat kolemjdoucí, auta, sbírat podzimní listí, hodně mluvit a smát se – a to přispěje k pozitivnímu vztahu dítěte do dětského zahradě.

Máme uvedeny nejčastější chyby, které dělají rodiče při přípravě dítěte k návštěvě mateřské školky. Je třeba pamatovat na nich, aby se odradit dítěte touhu navštěvovat předškolní instituce, navazování nových přátel a poznávat okolní svět.

Doporučit: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou dětské patrové postele a velmi dobrá kvalita – shopu zde a levná viz odkaz